Valentínska akcia

Späť na novinky

10.2.2022

women´secret

Valentínska akcia !

Potešte seba alebo svoju polovičku s krásnymi a pohodlnými kúskami z našich predajní SPRINGFIELD a Women’secret. Pripravili sme pre vás na Valentína špeciálnu akciu.

Zľavu - 20% na všetok nezľavnený tovar v období od 12. do 14. februára 2022.

Zároveň využite akciu zľava až do - 70%, ktorá práve prebieha v našich obchodoch. 

To všetko a ešte omnoho viac na vás už čaká v našej predajni.

Kde nás nájdete?

Nákupné centrum Novum Prešov. Nájdete nás priamo pri hlavnom vchode.  

Staňte sa našim fanúšikom a sledujte nás na Facebooku či Instagrame a neujde vám žiadna novinka, akcia, súťaž či nová kolekcia.  

Tešíme sa na vás a prajeme vám krásneho Svätého Valentína .

Tvoj women´secret a SPRINGFIELD tím


novum

Viete, ako vznikol príbeh o Sv. Valentínovi ?


Celý príbeh začína v meste Terni na juhu dnešného talianskeho regiónu Umbria, kde sa v roku 197 stal Valentín biskupom. Neskôr pôsobil v cisárskom Ríme a skutky, vďaka ktorým si naňho všetci zamilovaní na začiatku februára spomínajú, sa spájajú s vládou cisára Claudia II.

Claudius bol známy svojou záľubou vo vojnových výpravách a odporom k rodinným vzťahom svojich legionárov. Zastával názor, že ženatý vojak starostlivosťou o rodinu oslabuje svoju bojaschopnosť a obetavosť. Preto zakázal svojim vojakom uzatvárať manželstvá. Práve kňaz Valentín tento zákaz ignoroval a naďalej tajne sobášil zaľúbené páry.

Tu možno hľadať pôvod sviatku zamilovaných, ktorý všetci zaľúbenci oslavujú na deň Valentínovej smrti - 14. februára.

Jeho konanie sa donieslo cisárovi, ktorý dal rebelujúceho kňaza uväzniť. Valentín vo väzení liečil chorých kresťanov a 14. februára v roku 269 kat mečom ukončil jeho život. Pred svojou popravou stihol prinavrátiť zrak a sluch postihnutej dcére svojho žalárnika, do ktorej sa, podľa legendy, dokonca zamiloval. V súvislosti so sudcovou dcérou sa traduje, že pred svojou smrťou poslal dievčaťu lístok s podpisom

„Od Tvojho Valentína.“